Jumping Fitness

Jumping Fitness
Jumping Fitness

درباره جامپینگ

جامپینگ فیتنس چیست؟

جامپینگ فیتنس از رشته های مفرح و نوین فدراسیون ورزشهای همگانی زیر نظر انجمن آمادگی جسمانی است. این رشته نوعی سیستم تمرینی تناسب اندام پویا بر  روی ریباندر های پیشرفته یا جامپینگ فیتنس می باشد.

 

انواع تمرینات:

این وسیله را عموما در ژیمناستیک با نام مینی ترامپولین می شناسند اما بر خلاف تصور حرکات ژیمناستیک روی آن انجام نمی شود و دنیایی از حرکات ریتمیک زیبا ساعت ها بدون احساس خستگی بر روی آن صورت می گیرد.

امروزه جامپینگ در سراسر دنیا به صورت آکادمیک آموزش داده می شود.

تمرینات جامپینگ مانند ایروبیک به کمک موزیک و در کلوپ های ورزشی به صورت گروهی ساعتها بدون خستگی یا آسیب، لحظات شادی را برای ورزشکاران رقم میزند.

اهداف: 1-شادی و نشاط 2- تناسب اندام 3- افزایش تعادل 4-توانبخشی 5- ترشح هورمونهای شادی آور و ضد افسردگی 7-رسیدن به وزن مطلوب -و افزایش برخی از فاکتورهای آمادگی جسمانی از جمله ( تعادل .توان . سرعت . مهارت. هماهنگی و ....)

 

دلایل استقبال: به دلیل خاصیت ارتجاعی این وسیله و معلق شدن ورزشکاران به طور مکرر در فضا، هورمون های شادی آوری مانند اندورفین ترشح می شود. همچنین ورزشکاران ترکیبی از تمرینات سرگرم کننده، همراه با انواع  جهش ها و موزیک های مهیج را تجربه خواهند کرد.

تجهیزات:

 ترکیب وسایل مورد نیاز که با نام اختصاصی ریباندر معرفی می شوند.اصولا به صورت دایره ای یا شش ضلعی با شش پایه، دسته حفاظتی، کش یا فنر و کفی با دوام طراحی شده است.

جامپینگ در دنیا:

امروزه جامپینگ، از پرطرفدارترین ورزش های تناسب اندام در دنیا می باشد. روش تمرینات نوین جامپینگ از سال 2001 توسط  جانا اسووبوداوو و توماس بوریانک ابداع شد. امروزه جامپینگ فیتنس در بیش از 50 کشور دنیا فعال می باشد.

کمیته جامپینگ فیتنس درایران:

 

 این کمیته با حمایت انجمن آمادگی جسمانی فدراسیون همگانی زیر نظر آکادمی جامپینگ فیتنس در جهان در حال فعالیت می باشد از     برنامه های آموزشی کمیته جامپینگ در ایران می توان آموزش تمرینات ریباندینگ، جامپینگ فیتنس و ریباند تراپی را نام برد که اکثر مطالعات علمی در دنیا با نام ریباندینگ انجام شده است.  برگزاری سمینارها، کارگاه ها، دوره های پیشرفته، مربی گری و مسابقات در سطح کشور از برنامه های در حال اجرا و هدفمند این کمیته می باشد.

 

یونس ضیغمی بنیانگذار و رئیس کمیته جامپینگ فیتنس

نشانی دفتر کمیته: تهران، قلهک، خ دولت، سه راه نشاط، کوچه باقری، کوچه امیر

شماره تماس: 22638829(021)

وپ سایت: www.jumping-fitness.ir

کانال تلگرام: @jumpingfitness_ir

     اینستاگرام: @jumpingfitness.iran

یونی جامپ UNI JUMP حامی کمیته جامپینگ فیتنس

تولید کننده ی ریباندرهای اختصاصی و مورد تایید کمیته جامپینگ فیتنس و اداره ی استاندارد

6 ماه گارانتی پس از فروش

جهت اطلاع از نزدیک ترین باشگاه جامپینگ فیتنس زیر نظر کمیته و اطلاع از دوره ها و مسابقات، تصاویر،اطلاعات بیشتر و خرید محصولات به وب سایت زیر مراجعه نمایید.

www.jumping-fitness.ir 

جامپینگ کودکان:

جامپینگ پر طرفدار ترین ورزش مورد علاقه کودکان می باشد که سبب ترشح هورمون رشد و تقویت حرکات بنیادی، هماهنگی عصبی عضلانی، پیشرفت در ورزش های قهرمانی و حتی یادگیری تحصیلی آنان می شود. بازیهای فراوانی در جامپینگ وجود دارد که توسط مربیان جامپینگ برای کودکان اجرا می شود.

 

تمامی حقوق محفوظ و متعلق به کمیته جامپینگ فیتنس می باشد .

طراحی و ساخت : گروه مهر

Facebook Telegram Aparat instagram